Festiwal Operetkowe Pomorze Zachodnie [23-25.08.2021]

OPERETKOWE POMORZE ZACHODNIE to nowa inicjatywa kulturalna Stowarzyszenia Operetka Wrocławska, odbywająca się w malowniczych plenerach Województwa Zachodniopomorskiego. Jego założeniem jest zaprezentowanie najważniejszych dzieł operetkowych polskich, węgierskich, niemieckich, francuskich i wiedeńskich twórców tego gatunku muzycznego, ukazanie przekroju utworów, które powstawały w największym operetkowym rozkwicie na przełomie XIX i XX wieku. W ramach Festiwalu zaplanowano trzy wyjątkowe wydarzenia, które odbędą się w Szczecinku, Świdwinie oraz Stargardzie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! 


PROGRAM FESTIWALU: 

23 lipca 2021 godz. 20:00
Teatr Letni w Szczecinku

GALA WIEDEŃSKA


Najpiękniejsze arie, duety, walce, polki i marsze kompozytorów wiedeńskich

 

Wykonawcy:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Tancerze Baletu Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski – prowadzenie

 

Podczas galowego wieczoru, zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem. Nie zabranie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Noc w Wenecji". Publiczność usłyszy m.in.:, Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", przebojowe "Brunetki, blondynki", czy arie i kuplety kapryśnej Adeli, Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polki "Grzmoty i błyskawice" i "Tritsch- Tratsch" w zabawnej choreografii baletu. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

  

24 lipca 2021 godz. 14:00
Dziedziniec Zamku w
Świdwinie

OPERETKA DLA DZIECI

Interaktywny spektakl dla całych rodzin z lekką odmianą opery w roli głównej

 

Wykonawcy:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Damian Domalewski - magik
Tancerze Baletu Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski – moderator

 

Wydarzenie zostało skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i przystępny dla dzieci w wieku 3-12 lat. Znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami, pięknymi kostiumami i dekoracjami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak Pieśń o Wilji (o Rusałce), Aria Lalki Olympii, Wielka sława to żart!, Marsz Perski rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, Annen Polka inspirowana baśnią o Kopciuszku. Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Aby rozwinąć wyobraźnię i ułatwić najmłodszym odbiór spektaklu poszczególne utwory wokalne i taneczne przeplatane będą występami magika z różnymi sztukami iluzji. Jest to spektakl adresowany do całych rodzin

 

25 lipca 2021 godz. 18:00
Teatr Letni w Stargardzie

GDY OPERA SPOTYKA SIĘ Z OPERETKĄ

Najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek

 

Wykonawcy:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Damian Domalewski - tenor
Tancerze Baletu Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski – prowadzenie

 

Podczas wydarzenia przeniesiemy się w podróż po słynnych dziełach Kalmana, Verdiego, Smetany, Lehara, Straussa i wielu innych najznamienitszych kompozytorów. Nie zabraknie popisowych arii, miłosnych duetów, toastów, czardaszy, i tańców na czele ze słynnym can-canem! Artyści postarają się także udowodnić, dlaczego niektórym operetkom bliżej jest jednak do oper i odwrotnie. Tancerze porwą Państwa do wspólnej zabawy za sprawą słynnych walców. Zaprezentują także fragmenty z rzadko wykonywanych w Polsce dzieł. 

Wydarzenia odbywają się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii w Polsce. Prosimy o stosowanie się do emitowanych komunikatów.

Koncerty plenerowe odbywają się także w przypadku opadów deszczu. 

Zadanie publiczne jest dofinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.


FOPZ grafika IGjpg