I Radliński Festiwal Operetkowy [29-30.05.2021]

Serdecznie zapraszamy na I Radliński Festiwal Operetkowy, który odbędzie się w dniach 29-30 maja 2021. W ramach wydarzenia odbędą się 3 koncerty związane z operetką wiedeńską, węgierską i francuską zarówno w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka w Radlinie, jak i w plenerze – placu Radlińskich Olimpijczyków przy fontannie. Stowarzyszenie Operetka Wrocławska – organizator przedsięwzięcia pragnie dotrzeć z ofertą kulturalną do dzieci i dorosłych, poprzez organizację tematycznych projektów muzycznych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na koncerty odbywające się w siedzibie MOK obowiązuje wcześniejsze pobranie wejściówki.

 PROGRAM FESTIWALU:

29 maja 2021, godz. 15:00
Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie

OPERETKA DLA DZIECI - spektakl familijny 

Wykonawcy:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Damian Domalewski - magik
Tancerze Baletu Teatru Scena Kamienica
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski - moderator


Wydarzenie zostało skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i przystępny dla dzieci w wieku 3-12 lat. Znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami, pięknymi kostiumami i dekoracjami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak Pieśń o Wilji (o Rusałce), Aria Lalki Olympii, Wielka sława to żart!, Marsz Perski rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, Annen Polka inspirowana baśnią o Kopciuszku. Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Aby rozwinąć wyobraźnię i ułatwić najmłodszym odbiór spektaklu poszczególne utwory wokalne i taneczne przeplatane będą występami magika z różnymi sztukami iluzji. Jest to spektakl adresowany do całych rodzin.
 29 maja 2021, godz. 19:00

Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie

GALA WIEDEŃSKA 

Wykonawcy:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Tancerze Baletu Teatru Scena Kamienica
Natalia Zhukava - skrzypce
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski - prowadzenie
 

Podczas galowego wieczoru, zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem. Nie zabranie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Noc w Wenecji". Publiczność usłyszy m.in.:, Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", przebojowe "Brunetki, blondynki", czy arie i kuplety kapryśnej Adeli, Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polki "Grzmoty i błyskawice" i "Tritsch- Tratsch" w zabawnej choreografii baletu. Mile widziany na widowni będzie także kowal, który wcieli się w rolę perkusisty w zabawnej Polce z tym niezwykłym instrumentem. Publiczność będzie miała także okazję zatańczyć wspólnie z tancerzami przepięknej urody walca "Kaiser" Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.
 30 maja 2021, godz. 17:00

Plac Radlińskich Olimpijczyków

OPERETKA NA WYNOS! - koncert plenerowy 

Koncerty przy fontannie to już wieloletnia tradycja Radlina. Zwieńczeniem I Radlińskiego Festiwalu Operetkowego będzie koncert najpiękniejszych arii i duetów pochodzących z operetek znanych i lubianych, m. in. „Księżniczka Czardasza”, „Hrabina Marica”, „Wesoła Wdówka”, „Baron Cygański” i inne. Soliści śpiewacy oraz tancerze zaprezentują je w plenerze.

Specjalnie dla dzieci uczestniczących w wydarzeniach festiwalowych zostały przygotowane kolorowanki edukacyjne, które będą kolportowane nieodpłatnie po każdym koncercie, a także dostępne w Miejskim Centrum Kultury. Na wydawnictwach znajdą się wizerunki występujących artystów w pięknych kostiumach, a także liczne ciekawostki, rebusy i zagadki związane ze sztuką operetkową. Wart podkreślenia jest fakt, że Stowarzyszenie Operetka Wrocławska stworzy galerię plac plastycznych dzieci z pilskich osiedli na swoich portalach społecznościowych oraz stronie internetowej. W specjalnym plebiscycie będzie można zagłosować na najpiękniejsze prace. Zwycięzcy otrzymają nagrody niespodzianki od naszej organizacji. 

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!

Wydarzenia odbywają się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii w Polsce.
Prosimy o stosowanie się do emitowanych komunikatów. Koncert plenerowy odbywa się także
w przypadku opadów deszczu.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia w dn. 29.05.2021: Operetka dla Dzieci i Gala Wiedeńska dostępne w kasie biletowej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Mariacka 9). 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Radlin.
Partnerem projektu jest Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie.

RADLIN INSTjpg