II Żniński Festiwal Operetkowy [11.09.2021]

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję Żnińskiego Festiwalu Operetkowego, która odbędzie się w dniu 11 września 2021r. W ramach wydarzenia i w ciągu jednego dnia odbędą się aż 3 spektakle i koncerty związane z operetką wiedeńską, węgierską i francuską w malowniczych plenerach miejskich oraz siedzibie Żnińskiego Domu Kultury.  

 

PROGRAM FESTIWALU:

11 września 2021 

OPERETKA NA WYNOS! - koncerty plenerowe

godz. 14:00
AMFITEATR [ul. Szkolna 10]

godz. 15:30
RYNEK

Zapraszamy na 2 plenerowe koncerty operetkowe w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków (Liza Wesołowska – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, Damian Domalewski – wokal) oraz tancerzy baletu Teatru Scena Kamienica z największymi przebojami takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar i inni! Nie zabraknie licznych anegdot związanych z lekką odmianą opery w wydaniu prowadzącego Macieja Michałkowskiego. Tak jak przed dwoma wiekami wędrowne trupy teatralne odwiedzały miasta i wsie, tak i my pragniemy umilić czas koncertami dostarczanymi bezpośrednio pod miejsce zamieszkania!

W programach koncertów nie zabraknie największych szlagierów z operetek „Księżniczka Czardasza”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Baron Cygański”, a także czardaszy, walców i foxtrottów.

Dla dzieci uczestniczących w wydarzeniu będą wręczane kolorowanki „Pokoloruj operetkę” wraz
z ciekawostkami, rebusami i wykreślanką. Gorąco zachęcamy do przesyłania prac dzieci, abyśmy stworzyli wielką galerię zdjęć. Autorzy kolorowanek, które zbiorą najwięcej polubień na profilu Facebook Stowarzyszenia otrzymają wyjątkowe nagrody niespodzianki!

 GALA WIEDEŃSKA

godz. 19:00
ŻNIŃSKI DOM KULTURY

Wykonawcy:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Natalie Zhukova – skrzypce
Ivan Zhukov – fortepian
Balet Teatru Scena Kamienica
Maciej Michałkowski - prowadzenie


Podczas galowego wieczoru, zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem. Nie zabranie popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wiedeńska Krew", „Ptasznik z Tyrolu”, "Noc w Wenecji". Publiczność usłyszy m.in.:, Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", przebojowe "Brunetki, blondynki", czy arie i kuplety kapryśnej Adeli, Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polki "Grzmoty i błyskawice" i "Tritsch- Tratsch" w zabawnej choreografii baletu. Nie zabranie także przepięknej urody walców wiedeńskich i popisów znakomitych instrumentalistów. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

 

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!

NA KONCERT „GALA WIEDEŃSKA” BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DOSTĘPNE W SIEDZIBIE ŻNIŃSKIEGO DOMU KULTURY

KONCERTY FESTIWALOWE ODBYWAJĄ SIĘ ZGODNIE Z AKTUALNYMI ZASADAMI BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMII W POLSCE. PROSIMY O ŚLEDZENIE BIEŻĄCYCH KOMUNIKATÓW I OBOSTRZEŃ. 

Zadanie publiczne jest współfinansowane przez Gminę Żnin

NIN INSTjpg