II Radliński Festiwal Operetkowy [27-28.05.2022]

Serdecznie zapraszamy na II Radliński Festiwal Operetkowy, który odbędzie się w dniach 27-28 maja 2022. W ramach wydarzenia odbędą się 3 koncerty związane z operetką węgierską oraz polską piosenką dwudziestolecia międzywojennego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na koncerty odbywające się w siedzibie MOK obowiązuje wcześniejsze pobranie wejściówki.

 PROGRAM FESTIWALU

27 maja 2022 godz. 19:00 - Sala Widowiskowa MOK w Radlinie
WĘGIERSKIE CZARDASZE I TAŃCE

Wykonawcy:

Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Tancerze Teatru Scena Kamienica
Igor Solonenko - skrzypce
Witold Doroba - klarnet
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski - prowadzenie

Program koncertu przepełniony będzie węgierskim folklorem, popisowym tańcem i śpiewem. Zaprezentowane zostaną dzieła zaliczanę do tzw. "operetki węgierskiej". Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć i zobaczyć wszystkie czardasze, jakie zostały napisane w historii muzyki operetkowej i instrumentalnej. Nie zabraknie przesławnego utworu Vittoria Montiego, "Tańców Węgierskich" Johannesa Brahmsa, fragmentów z operetek: "Zemsta nietoperza", "Baron Cygański", "Księżniczka Czardasza", "Cygańska miłość", "Hrabina Marica" "Wieczna tęsknota", czy "Perła z Tokaju".

 


28 maja 2022 godz. 16:00 – Plac Radlińskich Olimpijczyków
LATA 20., LATA 30. NA WYNOS!

Wykonawcy:

Mariola Augustyn - wokal
Tomasz Maleszewski - wokal
Damian Domalewski - wokal
Tancerze Teatru Scena Kamienica
Maciej Michałkowski - prowadzenie

W programie "Lata 20., i 30. na WYNOS!" wokaliści przeniosą odbiorców w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury: "Powróćmy jak za dawnych lat...", "Jesienne róże", "Zimny drań", "Umówiłem się z nią na 9", "Brunetki, blondynki", "Ach, śpij kochanie", "Gramofonomanka", "Na pierwszy znak", „Ta mała" i wiele innych. Piosenka kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej.


28 maja 2022 godz. 19:00 - Sala Widowiskowa MOK w Radlinie
KIEPURIADA

Wykonawcy:

Mariola Augustyn - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Tancerze Teatru Scena Kamienica
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski - prowadzenie

Jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii Polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnień i zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów. Marta Egghert była wielką divą węgierskiej operetki, która w późniejszym etapie kariery sięgała wspólnie z Janem Kiepurą po pieśni dwudziestolecia międzywojennego, nierzadko pisane specjalnie dla nich. Podczas Koncertu Kiepurowskiego, usłyszymy takie utwory, jak: "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie" i wiele innych. Wieczór wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury, a na wielkim ekranie wyświetlane będą archiwalne zdjęcia wybitnych śpiewaków. Zostanie także wprowadzone nowość, łącząca okres blisko 100 lat. Wspólnie ze słynnym małżeństwem i śpiewakami do wspólnego wykonania przeboju wszech czasów "Usta milczą, dusza śpiewa" włączy się publiczność. A to za sprawą emisji zrekonstruowanego cyfrowo nagrania video.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Radlin.

Sponsor: GOŚCINIEC WODZISŁAWSKI

2 Fest radlin INSTjpg