KONCERTY na WYNOS! #Dolny Śląsk [13-15.05.2022]

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na pięć plenerowych koncertów, które odbędą sięw miejscowościach Dolnego Śląska, w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków oraz tancerzy Teatru Scena Kamienica. Wydarzenia odbędą się w dniach 13-15 maja 2022r. Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

W repertuarze "Operetki na WYNOS!" znajdą się największe przeboje operetkowe takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Stanisław Moniuszko czy Jacques Offenbach. W programie nie zabraknie ukochanych przez słuchaczy szlagierów: „Wielka sława to żart!”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Pieśń o Wilji”, "Kuplety Adeli", "Lat dwadzieścia miał mój dziad", a także czardaszów, walców
i foxtrottów.

Wystąpią:
Liza Wesołowska – sopran
Damian Domalewski – tenor
Tomasz Maleszewski – tenor
Koncerty poprowadzi Maciej Michałkowski

W programie "Lata 20., i 30. na WYNOS!" wokaliści przeniosą odbiorców w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury: "Powróćmy jak za dawnych lat...", "Jesienne róże", "Zimny drań", "Umówiłem się z nią na 9", "Brunetki, blondynki", "Ach, śpij kochanie", "Gramofonomanka", "Na pierwszy znak", „Ta mała" i wiele innych. Piosenka kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej.

Wystąpią:
Mariola Augustyn  – sopran
Damian Domalewski – tenor
Tomasz Maleszewski – tenor

Po każdym koncercie dla dzieci uczestniczących w wydarzeniach będą wręczane kolorowanki operetkowe i retro, które zawierać będą ciekawostki, rebusy, zagadki, wykreślanki i krzyżówki, związane ze sztuką operetkową oraz polską piosenką retro. Zaplanowany został także konkurs na najpiękniejsze prace plastyczne.

Harmonogram wydarzeń:

Operetka na WYNOS!
13 maja 2022 (piątek)
-godz. 17:00 ZŁOTORYJA – RYNEK

15 maja 2022 (niedziela)
-godz. 17:00 ŚRODA ŚLĄSKA – RYNEK DOLNY
-godz. 19:00 WOŁÓW – RYNEK

LATA 20., LATA 30. na WYNOS!
14 maja 2022 (sobota)
- godz. 17:00 OŁAWA – RYNEK
- godz. 19:00 OLEŚNICA – RYNEK


Zadanie publiczne zostało dofinansowane ze środków
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

DOLNY LSK INSTjpg
PRACE PLASTYCZNE DZIECI

Maja Sychla 5 latjpg