KONCERTY na WYNOS! #Racibórz [9-10.07.2022]

Po wielkim sukcesie, jakim w 2021 roku okazały się plenerowe koncerty „Operetki na WYNOS!”, Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę plenerowych wydarzeń w Raciborzu! W dniach 9-10 lipca 2022 zaprezentujemy trzy zróżnicowane programy koncertowe związane z piosenką retro dwudziestolecia międzywojennego oraz polskim najsłynniejszym operowym małżeństwem Janem Kiepurą i Marthą Eggherth!

9 lipca 2022 godz. 18:00 - Sala Widowiskowa Raciborskiego Centrum Kultury
KIEPURIADA

Wykonawcy:
Mariola Augustyn - sopran
Tomasz Maleszewski – tenor
Damian Domalewski – tenor  
Tancerze Teatru Scena Kamienica
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski - prowadzenie

Jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii Polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnieńi zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów. Marta Egghert była wielką divą węgierskiej operetki, która w późniejszym etapie kariery sięgała wspólnie z Janem Kiepurą po pieśni dwudziestolecia międzywojennego, nierzadko pisane specjalnie dla nich. Podczas Koncertu Kiepurowskiego, usłyszymy takie utwory, jak: "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie" i wiele innych. Wieczór wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury, a na wielkim ekranie wyświetlane będą archiwalne zdjęcia wybitnych śpiewaków. Zostanie także wprowadzone nowość, łącząca okres blisko 100 lat. Wspólnie ze słynnym małżeństwem i śpiewakami do wspólnego wykonania przeboju wszech czasów "Usta milczą, dusza śpiewa" włączy się publiczność. A to za sprawą emisji zrekonstruowanego cyfrowo nagrania.

10 lipca 2022
godz. 16:00 – Przystań kajakowa w Parku Zamkowym
godz. 18:00 – Park im. Miasta Roth
LATA 20., LATA 30. NA WYNOS!

Wykonawcy:                                                                                                                              
Mariola Augustyn - wokal
Tomasz Maleszewski - wokal
Damian Domalewski - wokal
Tancerze Teatru Scena Kamienica
Maciej Michałkowski - prowadzenie

W programie "Lata 20., i 30. na WYNOS!" wokaliści przeniosą odbiorców w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury: "Powróćmy jak za dawnych lat...", "Jesienne róże", "Zimny drań", "Umówiłem się z nią na 9", "Brunetki, blondynki", "Ach, śpij kochanie", "Gramofonomanka", "Na pierwszy znak", „Ta mała" i wiele innych. Piosenka kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Racibórz.

RACIBRZ INSTjpg