Lata 20., lata 30. na WYNOS! #PIŁA [20-22.05.2021]

Po ubiegłorocznym sukcesie projektu „Operetka na WYNOS!” Stowarzyszenie Operetka Wrocławska kontynuuje cykl prezentacji koncertów muzycznych na terenie osiedli mieszkaniowych, parkach, skwerkach i rynkach polskich miejscowości. W obliczu trwającej ogólnoświatowej pandemii działania tego typu stanowią znakomitą alternatywę dla koncertów odbywających się w placówkach kulturalnych, a poprzez przystępność odbioru każda zainteresowana osoba może bezpłatnie uczestniczyć
w wydarzeniu muzycznym.

W dniach 20-22 maja 2021 w aż 7 lokalizacjach mieszkańcy Piły będą mogli wysłuchać piosenek pochodzących z dwudziestolecia międzywojennego. Znakomici wokaliści: Mariola Augustyn, Damian Domalewski, Tomasz Maleszewski oraz tancerze Teatru Scena Kamienica przeniosą słuchaczy w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga i J. Kiepury. Usłyszymy takie muzyczne perły i szlagiery, jak: "Powróćmy jak za dawnych lat...", "Jesienne róże", "Zimny drań", "Umówiłem się z nią na 9", "Brunetki, blondynki", "Ach śpij kochanie", "Gramofonomanka", "Na pierwszy znak", Ta mała" i wiele innych niezapomnianych melodii. Nie zabraknie także tańców retro! 

Specjalnie dla dzieci uczestniczących w wydarzeniach zostały przygotowane kolorowanki edukacyjne, które będą kolportowane nieodpłatnie po każdym koncercie, a także dostępnew Regionalnym Centrum Kultury i wybranych przedszkolach. Na wydawnictwach znajdą się wizerunki występujących artystów w kostiumach retro, a także liczne ciekawostki, rebusy i zagadki związane z polską piosenką dwudziestolecia międzywojennego. Wart podkreślenia jest fakt, że Stowarzyszenie Operetka Wrocławska stworzy galerię plac plastycznych dzieci z pilskich osiedli na swoich portalach społecznościowych oraz stronie internetowej. W specjalnym plebiscycie będzie można zagłosować na najpiękniejsze prace. Zwycięzcy otrzymają nagrody niespodzianki od naszej organizacji.

 

Terminy i lokalizacje koncertów w Pile:

20 maja 2021

godz. 16:00 - Śródmieście (Deptak)

godz. 17:30 - Zamość (ul. Andersa)

godz. 19:00 - os. Górne (ul. Mickiewicza)

 

21 maja 2021

godz. 16:00 - Zielona Dolina (ul. Kazimierza Wielkiego)

godz. 17:30 - os. Staszyce (ul. Zamenhofa),

godz. 19 :00 - os. Motylewo (przy siedzibie Rady Osiedla)

 

22 maja 2021

godz. 16:00 pl. - Konstytucji 3-go Maja (przy fontannach)


Wydarzenie odbywa się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii w Polsce. Prosimy o stosowanie się do komunikatów emitowanych przed koncertami.

Koncerty odbywają się także w przypadku opadów deszczu.

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Gminy Piła.
Partnerem projektu jest Regionalne Centrum Kultury w Pile.


PIA INST kopia 1jpg