Lata 20., lata 30. na WYNOS! #Powiat Wrocławski [4-5.09.2021]

Po ubiegłorocznym sukcesie projektu „Operetka na WYNOS!” i niezwykle ciepłym przyjęciu mieszkańców Stowarzyszenie Operetka Wrocławska kontynuuje cykl prezentacji koncertów muzycznych w plenerach Powiatu Wrocławskiego!

W dniach 3-4 września 2021 w aż pięciu miejscowościach, odbędą się koncerty piosenek pochodzących z dwudziestolecia międzywojennego. Znakomici wokaliści: Mariola Augustyn, Damian Domalewski, Tomasz Maleszewski oraz tancerze Teatru Scena Kamienica przeniosą słuchaczy w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga i J. Kiepury. Usłyszymy takie muzyczne perły i szlagiery, jak: "Powróćmy jak za dawnych lat...", "Jesienne róże", "Zimny drań", "Umówiłem się z nią na 9", "Brunetki, blondynki", "Ach śpij kochanie", "Gramofonomanka",  "Na pierwszy znak", Ta mała" i wiele innych niezapomnianych melodii. Nie zabraknie także tańców retro!

Specjalnie dla dzieci uczestniczących w wydarzeniach zostały przygotowane kolorowanki edukacyjne, które będą kolportowane nieodpłatnie po każdym koncercie, a także dostępne w instytucjach kulturyw danych gminach, gdzie odbywać się będą wydarzenia. Na wydawnictwach znajdą się wizerunki występujących artystów w kostiumach retro, a także liczne ciekawostki, rebusy i zagadki związane z polską piosenką dwudziestolecia międzywojennego. Wart podkreślenia jest fakt, że Stowarzyszenie Operetka Wrocławska stworzy galerię plac plastycznych dzieci z Powiatu Wrocławskiego na swoich portalach społecznościowych. W specjalnym plebiscycie będzie można zagłosować na najpiękniejsze prace. Zwycięzcy otrzymają nagrody niespodzianki od naszej organizacji.

Terminy i lokalizacje koncertów w Powiecie Wrocławskim:

3 września 2021

godz. 17:30
JORDANÓW ŚLĄSKI

PLAC PRZY ZALEWIE

godz. 19:30
KOBIERZYCE

TEREN PRZY HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ
 

4 września 2021

godz. 14:00
ŻÓRAWINA

GMINNE CENTRUM KULTURY

godz. 16 :00
DŁUGOŁĘKA

PARK W SZCZODREM

godz. 18 :00
CZERNICA

PLAC REKREACYJNO-SPORTOWY [ul. Kochanowskiego]


Wydarzenie odbywa się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemiiw Polsce. Prosimy o stosowanie się do komunikatów emitowanych przed koncertami.

Koncerty odbywają się także w przypadku opadów deszczu (zachęcamy do śledzenia prognozy pogodyi zaopatrzenie się w parasole lub okrycie przeciwdeszczowe).


Zadanie publiczne jest dofinansowane ze środków budżetu
Powiatu Wrocławskiego.

2030 wrocawski INSTjpg