Lata 20., lata 30. na WYNOS! #SŁUPSK[23-24.08.2021]

Po ubiegłorocznym sukcesie projektu „Operetka na WYNOS!” i niezwykle ciepłym przyjęciu mieszkańców Stowarzyszenie Operetka Wrocławska kontynuuje cykl prezentacji koncertów muzycznych w plenerach Słupska. W obliczu trwającej ogólnoświatowej pandemii działania tego typu stanowią znakomitą alternatywę dla koncertów odbywających się w placówkach kulturalnych, a poprzez przystępność odbioru każda zainteresowana osoba może bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu muzycznym. 

W dniach 23-24 sierpnia 2021 w czterech lokalizacjach, mieszkańcy Słupska będą mogli wysłuchać piosenek pochodzących z dwudziestolecia międzywojennego. Znakomici wokaliści: Mariola Augustyn, Damian Domalewski, Tomasz Maleszewski oraz tancerze Teatru Scena Kamienica przeniosą słuchaczy w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga i J. Kiepury. Usłyszymy takie muzyczne perły i szlagiery, jak: "Powróćmy jak za dawnych lat...", "Jesienne róże", "Zimny drań", "Umówiłem się z nią na 9", "Brunetki, blondynki", "Ach śpij kochanie", "Gramofonomanka", "Na pierwszy znak", Ta mała" i wiele innych niezapomnianych melodii. Nie zabraknie także tańców retro!

Specjalnie dla dzieci uczestniczących w wydarzeniach zostały przygotowane kolorowanki edukacyjne, które będą kolportowane nieodpłatnie po każdym koncercie, a także dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej, Ośrodku Kultury i wybranych przedszkolach. Na wydawnictwach znajdą się wizerunki występujących artystów w kostiumach retro, a także liczne ciekawostki, rebusy i zagadki związane z polską piosenką dwudziestolecia międzywojennego. Wart podkreślenia jest fakt, że Stowarzyszenie Operetka Wrocławska stworzy galerię plac plastycznych dzieci ze słupskich osiedli na swoich portalach społecznościowych. W specjalnym plebiscycie będzie można zagłosować na najpiękniejsze prace. Zwycięzcy otrzymają nagrody niespodzianki od naszej organizacji. 

Terminy i lokalizacje koncertów w Słupsku:

23 sierpnia 2021

godz. 17:30 – Skwer im. Ireny Sendlerowej

godz. 19:00 – Park Witkacego [ul. Frąckowskiego]  

24 sierpnia 2021

godz. 17:30 –
Plac przed Nową Bramą

godz. 19 :00 – Park Kultury, Sportu i Rekreacji [ul. Słowackiego]


Wydarzenie odbywa się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii w Polsce. Prosimy o stosowanie się do komunikatów emitowanych przed koncertami.  Koncerty odbywają się także w przypadku opadów deszczu (zachęcamy do śledzenia prognozy pogody i zaopatrzenie się w parasole lub okrycie przeciwdeszczowe).


Zadanie publiczne zostało sfinansowane ze środków Miasta Słupsk.

SUPSK INSTjpg