Oświęcimski Festiwal Operetkowy [3.07.2021]

Serdecznie zapraszamy na pierwszą edycję Oświęcimskiego Festiwalu Operetkowego, która odbędzie się w dniu 3 lipca 2021r. W ramach wydarzenia i w ciągu jednego dnia odbędą się aż 3 spektakle i koncerty związane z operetką wiedeńską, węgierską i francuską w malowniczych plenerach miejskich.  

3 lipca 2021

-godz. 14:00
Przed Oświęcimskim Centrum Kultury - taras

OPERETKA DLA DZIECI - spektakl familijny 

Wykonawcy:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Damian Domalewski - magik
Tancerze Baletu Teatru Scena Kamienica
Ivan Zhukov – opracowanie muzyczne
Maciej Michałkowski - moderator


Wydarzenie zostało skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i przystępny dla dzieci w wieku 3-12 lat. Znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami, pięknymi kostiumami i dekoracjami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak Pieśń o Wilji (o Rusałce), Aria Lalki Olympii, Wielka sława to żart!, Marsz Perski rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, Annen Polka inspirowana baśnią o Kopciuszku. Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Aby rozwinąć wyobraźnię i ułatwić najmłodszym odbiór spektaklu poszczególne utwory wokalne i taneczne przeplatane będą występami magika z różnymi sztukami iluzji. Jest to spektakl adresowany do całych rodzin.

godz. 16:00
PARK ZASOLE

godz. 18:00
RYNEK GŁÓWNY

OPERETKA NA WYNOS! - koncert plenerowy

 

Zapraszamy na 2 plenerowe koncerty operetkowe w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków (Liza Wesołowska – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, Damian Domalewski – wokal) oraz tancerzy baletu Teatru Scena Kamienica z największymi przebojami takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar i inni! Nie zabraknie licznych anegdot związanych z lekką odmianą opery w wydaniu prowadzącego Macieja Michałkowskiego. Tak jak przed dwoma wiekami wędrowne trupy teatralne odwiedzały miasta i wsie, tak i my pragniemy umilić czas koncertami dostarczanymi bezpośrednio pod miejsce zamieszkania!

W programach koncertów nie zabraknie największych szlagierów z operetek „Księżniczka Czardasza”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Baron Cygański”, a także czardaszy, walców i foxtrottów.

Dla dzieci uczestniczących w wydarzeniu będą wręczane kolorowanki „Pokoloruj operetkę” wraz
z ciekawostkami, rebusami i wykreślanką. Gorąco zachęcamy do przesyłania prac dzieci, abyśmy stworzyli wielką galerię zdjęć. Autorzy kolorowanek, które zbiorą najwięcej polubień na profilu Facebook Stowarzyszenia otrzymają wyjątkowe nagrody niespodzianki! 

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY! 

Wydarzenia odbywają się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii w Polsce. Prosimy o stosowanie się do komunikatów emitowanych przed koncertami.  Koncerty odbywają się także w przypadku opadów deszczu. 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Oświęcim


OWICIM INSTjpg