Operetka na WYNOS!+ #Gmina Mosina [4.06.2022]

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza trzy wyjątkowe wydarzenia w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków oraz tancerzy Teatru Scena Kamienica, które odbędą się 4 czerwca 2022 w plenerach Gminy Mosina.

OPERETKA NA WYNOS! – koncerty plenerowe
- godz. 12:00 – PLAC 20 PAŹDZIERNIKA
- godz. 13:30 – PARK PTASI [przy ul. Dworcowej i Kolejowej]

W repertuarze "Operetki na WYNOS! +" znajdą się największe przeboje operetkowe takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Stanisław Moniuszko czy Jacques Offenbach. W programie nie zabraknie ukochanych przez słuchaczy szlagierów: „Wielka sława to żart!”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Pieśń o Wilji”, "Kuplety Adeli", "Lat dwadzieścia miał mój dziad", a także czardaszów, walców i foxtrottów. Po koncercie dla dzieci będą wręczane kolorowanki operetkowe, które zawierać będą ciekawostki, rebusy, zagadki, wykreślanki i krzyżówki, związane ze sztuką operetkową. Zaplanowany został także konkurs na najpiękniejsze prace plastyczne z nagrodami rzeczowymi.

Wystąpią:
Liza Wesołowska – sopran
Damian Domalewski – tenor
Tomasz Maleszewski – tenor
Koncert poprowadzi Maciej Michałkowski


OPERETKA DLA DZIECI – spektakl familijny
- godz. 16:30 – MOSIŃSKI OŚRODEK KULTURY

"Operetka dla Dzieci" to wydarzenie skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i odpowiedni dla dzieciw wieku 3-12 lat. Podczas spektaklu dzieci poznają znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami, pięknymi kostiumami i dekoracjami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m.in.: "Pieśń o Wilji" (o Rusałce) z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery fantastycznej Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha, Pieśń Johanna Straussa "Odgłosy wiosny", Kuplety Barinkaya "Wielka sława to żart!" z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Pieśń "Wiedeń, miasto moich marzeń" Romualda Sieczyńskiego, czy straussowskie "Marsz perski" rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, "Annen Polka" inspirowana baśnią o Kopciuszku, czy słynna Polka "Grzmoty i błyskawice", w której muzyka naśladuje otaczającą nas przyrodę. Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Na scenie pojawia się również Iluzjonista, który dosłownie wyczarowuje z lampy Aladyna tancerki rodem z Persji, sprawia, że nieruchomy stolik zaczyna fruwać nad estradą, a za sprawą swojej magicznej mocy wyczarowuje śnieg w trakcie pełni lata.

Zadanie publiczne dofinansowane z budżetu Gminy Mosina

MOSINA INSTjpg