Operetka na WYNOS! #Opole [26-28.05.2021]

Zapraszamy na plenerowe koncerty operetkowe w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków(Liza Wesołowska – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, Damian Domalewski – wokal) oraz tancerzy baletu Teatru Scena Kamienica z największymi przebojami takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar i inni! Nie zabraknie licznych anegdot związanych z lekką odmianą opery w wydaniu prowadzącego Macieja Michałkowskiego. Tak jak przed dwoma wiekami wędrowne trupy teatralne odwiedzały miasta i wsie, tak i my pragniemy umilić czas Opolanom koncertami bezpośrednio pod miejsce zamieszkania! 

W obliczu trwającej ogólnoświatowej pandemii działania tego typu stanowią znakomitą alternatywę dla koncertów odbywających się w placówkach kulturalnych, a poprzez przystępność odbioru każda zainteresowana osoba może bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu muzycznym. 

W programach koncertów nie zabraknie największych szlagierów z operetek „Księżniczka Czardasza”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Baron Cygański”, a także czardaszy, walców i foxtrottów.

Dla dzieci uczestniczących w wydarzeniu będą wręczane kolorowanki „Pokoloruj operetkę” wraz
z ciekawostkami, rebusami, krzyżówką i wykreślanką. Gorąco zachęcamy do przesyłania prac dzieci, abyśmy stworzyli wielką galerię zdjęć. Autorzy kolorowanek, które zbiorą najwięcej polubień otrzymają wyjątkowe nagrody niespodzianki! 

Zapraszamy na 9 koncertów, które odbędą się w następujących lokalizacjach Opola:


26 maja

- godz. 16:00 - PLAC PRZY DPS W CZARNOWĄSACH [pl. Klasztorny 2]

- godz. 17:30 - PARK W SŁAWICACH

- godz. 19:00 - PLAC PRZY ŚWIETLICY WE WRÓBLINIE

 

27 maja

- godz. 16:00 - PLAC PRZY PŁYWALNI „WODNA NUTA” [ul. Prószkowska 96]

- godz. 17:30 - KĄPIELISKO BOLKO

- godz. 19:00 - SKWER RENATY SCHUMANN W GRUDZICACH

 

28 maja

- godz. 16:00 - PLAC PRZY PRZEDSZKOLU NR 56 [ul. Sieradzka 7]

- godz. 17:30 - PLAC PRZY GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ [pl. Jana Pawła II]

- godz. 19:00 - RYNEK

Wydarzenie odbywa się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii w Polsce. Prosimy o stosowanie się do komunikatów emitowanych przed koncertami. Koncerty odbywają się także w przypadku opadów deszczu. 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Opole


OPOLE INST kopia 1png