Zamkowe spotkania z operą i operetką - DARŁOWO [21-22.08.2021]

Zamkowe spotkania z operą i operetką to mini festiwal muzyczny odbywający się w darłowskim Zamku Książąt Pomorskich. Zostały zaplanowane zróżnicowane wydarzenia, w których prym wiedzie gatunek opery i operetki okresu od XVIII do XXI wieku polskich, niemieckich, angielskich, francuskich, węgierskich i austriackich kompozytorów. Zadanie ma na celu udostępnienie kultury wysokiej społecznościom lokalnym oraz turystom. Tworzy nową i bezpieczną w odbiorze imprezę, a jej formuła została pomyślana, jako przystępna i zróżnicowana dla wszystkich grup wiekowych odbiorców.

 PROGRAM FESTIWALU:

21 sierpnia 2021 godz. 20:00
Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie  

WIECZÓR CHOPINOWSKI  

Podczas nastrojowego, przepełnionego polskością wieczoru zabrzmią przepiękne pieśni wybitnego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina, które od pokoleń nucone są w wielu polskich domach. Zupełnym novum jest wprowadzenie do repertuaru stylizowanych tańców salonowych. Dlatego też koncert uświetnią choreografie chopinowskich walców, mazurków, nokturnów, polonezów. Tancerze wystąpią w epokowych strojach.  

Wykonawcy:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Balet Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski - prowadzenie

 22 sierpnia 2021 godz. 19:00
Plac przy Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie  

ZAMKOWA GALA OPERY I OPERETKI

Głównym założeniem wydarzenia jest zaprezentowanie najważniejszych dzieł operowych i operetkowych polskich, węgierskich, niemieckich, francuskich i wiedeńskich twórców, ukazanie przekroju utworów, które powstawały w największym operowym i operetkowym rozkwicie na przełomie XIX i XX wieku. W repertuarze więc pojawią się arie, duety, ansamble z takich operetek, jak: Zemsta nietoperz, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza, Noc w Wenecji, Baron Cygański, Kraina Uśmiechu, Ptasznik z Tyrolu, Księżniczka Cyrkówka, Orfeusz w Piekle, Lekka Kawaleria, Giuditta, Paganini i inne. Nie zabraknie także fragmentów z oper G. Verdiego, G. Pucciniego oraz B. Smetany. Koncert wzbogacą popisowe tańce w wykonaniu solistów baletu.  

Wykonawcy:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Damian Domalewski - tenor
Balet Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski – prowadzenieWydarzenie odbywa się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii w Polsce.
Uczestnicy zostaną poproszeni o wypełnienie oświadczeń udziału w wydarzeniu a także o założenie maseczek ochronnych.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w harmonogramie wydarzeń.

Partnerami organizacyjnymi wydarzenia są:

- Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda
- Zamek Książąt Pomorskich – Muzeum w Darłowie

Zadanie publiczne jest dofinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego


ZSZO avers POCZTWKA 1jpg


ZSZO revers POCZTWKA 1jpg