Zbieramy na OPERETKOWY BUSik!

Pomóż nam zebrać fundusze na zakup 9-osobowego samochodu, abyśmy mogli docierać z OPERETKĄ w każdy zakątek Polski i realizować liczne projekty społeczno-kulturalne! Jesteśmy najaktywniejszą organizacją pozarządową w Polsce, która dociera do osób wykluczonych z dostępu do wydarzeń muzycznych z powodów materialnych, zdrowotnych lub mieszkających w najmniejszych miejscowościach!

WESPRZYJ NAS!

Pandemia koronawirusa sparaliżowała możliwość koncertowania i grania spektakli w całej Polsce, tym samym wykluczając z dostępu do kultury osoby starsze oraz dzieci mieszkające w placówkach opiekuńczych i wychowawczych. Przyzwyczailiśmy się już do licznych wydarzeń online, ale pamiętajmy, że nie każdy ma możliwość oglądania na swoim komputerze czy smartfonie. To zupełnie inna forma korzystania z dóbr kultury do której trudno nam się przyzwyczaić. Dlatego Stowarzyszenie Operetka Wrocławska znalazło sposób na bezpieczne, alternatywne i oryginalne dotarcie z projektami społeczno-kulturalnymi w dobie epidemii - czyli KONCERTY na WYNOS!

4aaccbd1-1a88-4dce-bd4b-831daeb36de4jpeg

Tylko w 2021 roku Stowarzyszenie Operetka Wrocławska przygotowało ogólnopolską trasę koncertową, która odbyła się w 56 polskich miejscowościach i 9 województwach. Plasuje to organizację, jako jedną z najaktywniejszych w Polsce. Zrealizowaliśmy 34 zadania publiczne dostarczając sztukę operetkową dla kilkudziesięciu tysięcy odbiorców. W ramach projektów kulturalnych, odbywały się koncerty plenerowe: "Operetka na WYNOS!, "Lata 20., lata 30. na WYNOS!", „Operetka dla Dzieci na WYNOS!”, liczne festiwale operetkowe, wydarzenia specjalne i edukacyjne. Łącznie przygotowaliśmy i wykonaliśmy 92 wydarzenia! Wszystkie odbywają się zawsze nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych odbiorców, a często osób wykluczonych z dostępu do dóbr kultury.

8cbadd2a-f586-46b7-9617-ee4960789684jpeg

Do realizacji wyznaczonych długoletnich celów regulaminowych Stowarzyszenia Operetka Wrocławska, niezbędnym staje się zakup 9-osobowego samochodu osobowego. Pozwoli on na niczym nie skrępowane docieranie z ofertą kulturalną do społeczności całego kraju oraz przyczyni się do oszczędniejszego wydatkowania środków finansowych pochodzących z dotacji publicznych.

grafika na Instagram OPERETKOWY BUSikjpg