PROJEKTY


FUNDACJA LOTTO - OPERETKA DLA DZIECI

Na przełomie lutego i marca 2021r. nasza organizacja zrealizowała kolejny projekt edukacyjno-społeczno-kulturalny, jakim było nagranie i przesłanie linków do spektaklu "Operetka dla dzieci" wszystkim Polskim placówkom opiekuńczym (Domy Dziecka, rodziny zastępcze). Najważniejszym celem, jaki chcieliśmy osiągnąć, było dotarcie z ofertą kulturalną w okresie pandemii do najmłodszych Melomanów.

Dofinansowano ze środków Fundacji LOTTO
im. H. Konopackiej


PŁYTA CD "LATA 20&30" DLA DOLNOŚLĄSKICH SENIORÓW

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska w niezwykłe trudnym okresie, jakim stała się ogólnoświatowa pandemia pamiętało
o dolnośląskich Seniorach, oferując im bezpłatne wydawnictwo płytowe. Na płycie znalazło się 10 przebojów wykreowanych przez Eugeniusza Bodo, Hankę Ordonównę, Mieczysława Fogga w nowych i oryginalnych aranżacjach Ivana Zhukova. Wykonawcami piosenek są: Mariola Augustyn, Damian Domalewski, Tomasz Maleszewski.
Płyty kolportowane były w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskim Centrum Seniora, Teatrze Scena Kamienica we Wrocławiu, a także przesłane pocztą do dolnośląskich UTW i organizacji senioralnych.


Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU

OPERETKA DLA DZIECI - ONLINE

Tegoroczne Mikołajki, pomimo trwającej pandemii, były niezwykle udane! 6 grudnia 2020 roku przygotowaliśmy spektakl online "Operetka dla dzieci", podczas którego najmłodsi widzowie mogli przenieś się w magiczny świat lekkiej odmiany opery, poznać tańce rodem z Persji, Wiednia, Węgier oraz poznać wiele ciekawostek związanych z tym gatunkiem. Wydarzenie transmitowane było na żywo na naszych Facebooku oraz stronie YouTube.

Zadanie publiczne pn. "Operetka dla dzieci ONLINE" zostało sfinansowane ze środków Województwa Dolnośląskiego.

I ŻNIŃSKI FESTIWAL OPERETKOWY

W dniu 7 listopada 2020r. odbył się I Żniński Festiwal Operetkowy. Inicjatywa odbyła się w formule hybrydowej z udziałem publiczności oraz online. W ramach projektu odbyły się trzy zróżnicowane wydarzenia:

1. Wykład Macieja Michałkowskiego "Sztuka operetkowa w powojennej Polsce"
2. Spektakl familijny "Operetka dla dzieci"
3. Koncert inscenizowany "Gdy Opera spotyka się z Operetką"

Zadanie publiczne zostało dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego


JUBILEUSZ 65-LECIA OPERETKI WE WROCŁAWIU

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska powstało w roku 65-lecia premiery pierwszego spektaklu operetkowego we Wrocławiu. 13 września i 9 października 2020r. odbyły się Gale Jubileuszowe. 

Zadania publiczne pn. "Jubileusz 65-lecia Operetki we Wrocławiu" oraz "Jubileusz 65-lecia Operetki we Wrocławiu - II edycja" zostały sfinansowane ze środków Gminy Wrocław.

OPERETKA NA WYNOS

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu pn. „Operetka na WYNOS!”. Wydarzenie to w dobie pandemii cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi bezpieczną możliwość oglądania i słuchania koncertów ze swoich okien i balkonów. Dotychczas wydarzenia w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach w: Słupsku, Darłowie, Jarosławcu, Brzegu Dolnym, Pile; na terenie powiatów: kamiennogórskiego, wrocławskiego i krakowskiego.